Тролейбус №6 у Вінниці — це один із тих маршрутів, який поєднує транспортну зручність з можливістю побачити важливі міські точки. Він пролягaє від головного транспортного вузла — Залізничного вокзалу — до великих житлових і промислових районів біля Водоканалу. Маршрут підходить і для ранкових поїздок на роботу, і для вечірніх прогулянок по центру.
Маршрут №6: Залізничний вокзал - Водоканал
В напрямку: Залізничний вокзал → Водоканал
- Залізничний вокзал
- вул. Папаніна
- Центральний ринок
- пл. Перемоги
- Музей Коцюбинського
- Автовокзал «Центральний»
- вул. Стеценка
- вул. Стрілецька
- Міська лікарня №2
- вул. Георгія Нарбута
- вул. Гонти
- вул. Павла Корнелюка
- Школа-коледж №29
- Водоканал
У зворотному напрямку: Водоканал → Залізничний вокзал
- Водоканал
- Школа-коледж №29
- вул. Павла Корнелюка
- вул. Гонти
- вул. Георгія Нарбута
- Міська лікарня №2
- вул. Стрілецька
- вул. Стеценка
- Автовокзал «Центральний»
- Музей М. Коцюбинського
- пл. Перемоги
- Центральний ринок
- вул. Папаніна
- Залізничний вокзал
Графік руху тролейбуса №6 досить зручний для містян: перші рейси починаються близько 05:30, останні — приблизно о 23:00. Інтервали залежать від часу доби: у ранкові та вечірні піки тролейбуси ходять кожні 8–12 хвилин, вдень — кожні 15–20 хвилин, у вечірній та нічний час — до 25–30 хвилин. У вихідні та святкові дні інтервали зростають до 20–30 хвилин.
| День | Робочий час | Орієнтовний інтервал |
| Пн–Пт | 05:30–23:00 | 8–20 хв |
| Субота | 06:00–23:00 | 10–25 хв |
| Неділя | 06:30–22:30 | 15–30 хв |
На маршруті зазвичай задіяно близько 6–10 тролейбусів, кількість змінюється залежно від навантаження та пори року. Це дозволяє зберігати стабільний рух і помірні інтервали на найбільш завантажених ділянках. Маршрут експлуатує міський електротранспортний парк, де більшість машин пристосовані для міських перевезень з низьким рівнем підлоги та місцями для пільгових пасажирів.
Історія: мережа електротранспорту у Вінниці розвивалася в другій половині XX століття, поступово охоплюючи нові райони. Тролейбус №6 сформувався як маршрут, що з’єднав важливі транспортні вузли і соціальні об’єкти міста.
Цікаві місця на маршруті: відразу після Залізничного вокзалу — Центральний ринок і площа Перемоги, де часто проводяться локальні ярмарки та події. Музей Коцюбинського — знакова культурна точка поруч із центром. Автовокзал «Центральний» забезпечує пересадку на міжміські рейси. У кінці лінії знаходяться промислові та житлові квартали біля Водоканалу, а також навчальні заклади, зокрема Школа-коледж №29.
Тролейбус №6 — практичний вибір для тих, хто цінує швидкі пересадки, доступність центру і можливість швидко дістатися до медичних та освітніх установ. Для комфортної поїздки варто враховувати годину пік і зміну інтервалів у святкові дні.
